Спартак разби Градина с 4:0 в баража за А Областна

Любомир Цеков с хеттрик за гладиаторите

Аматьори

от Юлиян Ангелов 772 прегледа 0

Снимка от Радой Георгиев

Спартак разби с 4:0 тима на Марица (Градина) в решаващия бараж за влизане в А- областна група. Срещата се игра на стадион "Пловдив".

Любомир Цеков вкара в в 23-ата минута, а в 28-ата покачи на 2:0 и така още на преди почивката "гладиаторите" си осигуриха комфортна преднина.

На полувремето заваля пороен дъжд, което наложи втората част да започне с 20- минутно закъснение.

Дренажът на терена на стадион "Пловдив" пък пое проливния дъжд, което позволи срещата да се доиграе.

И след почивката Спартак продължи да доминира и стигна до още два безответни гола.

В 53 минута след самостоятелна акция Любомир Цеков направи своя хеттрик и покачи на 3:0.

В 73-ата Андон Андонов оформи крайното 4:0.

Така "гладиаторите" изкачиха първото стъпало по пътя към професионалния футбол и от новия сезон ще играят в А- областна група.

Спартак игра в състав: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Христос Доков, Рангел Костурски, Стефан Учиков, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Денис Хасан, Петко Фанев, Любо Цеков (Атанас Църцев, Андон Андонов, Михаел Пърчев, Костадин Калинов)

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ТРЕТА ЛИГА - ЮГОИЗТОЧНА ГРУПА
Първи кръг
9 юни, 18,00 часа, с. Оризари
Мач В. № 1. Чирпан (Чирпан) - Родопа-Смолян (Смолян) ... 0:3

Тимовете на Ямбол-1915 (Ямбол) и Родопа-Смолян (Смолян) са двата отбора, които добиват право на участие в Трета лига - Югоизточна група през сезон 2019/2020 г.

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА "А" ОБЛАСТНА ГРУПА
9 юни, 18,00 часа, стадион "Пловдив"Марица-Градина (с. Градина) - Спартак-Пловдив 1947 (Пловдив) ... 0:4
Второто полувреме е започнало с 20 минути закъснение заради бурята в Пловдив.
Село Маноле
Тракия-2008 (Нови извор) - Калояново (Калояново) ... 2:2 в редовното време, след дузпите 2:3, краен резултат 4:5.

Спартак-Пловдив 1947 (Пловдив) и Калояново (Калояново) са новите членове на "А" областна група за сезон 2019/2020 г.