Новини

Феноменален Роналдо класира Португалия на финал

Свят

от Дончо Донев 669 прегледа 0

С хеттрик на Кристиано Роналдо Португалия удари Швейцария с 3:1 в първия полуфинал на турнира Лига на нациите и ще спори за трофея в надпреварата срещу победителя от Холандия и Англия. Кристиано Роналдо се разписа в 25-ата, 88-ата и 90-ата минути, а Рикардо Родригес от много спорна дузпа в 57-ата минута бе изравнил.

11-метровият наказателен удар, отсъден с помощта на ВАР, но реферът Феликс Брик не успя да убеди в правилността на решението си. Първо той подмина ситуацията в пеналта на иберийците, а в ответната контра даде дузпа за тях. След протест на швейцарците Брик изгледа ситуацията на екран и посочи бялата точка. В края на двубоя обаче се развихри Роналдо и заслужено прати родината си на финал.

Преди срещата на стадион "До Драгао" в Порто бе запазена минута мълчание в памет на починалия бивш президент на УЕФА Ленард Йохансон, а дебют за домакините направи младата звезда на Бенфика Жоао Феликс. И двата тима се хвърлиха в атаки от самото начало, като още в 3-ата минута Шакири направи двойно подаване със Сеферович, който излезе сам срещу вратаря Руи Патрисио и не успя да го преодолее.