Новини

България остава във Втората лига на Европа в атлетиката

Спорт

от Юлиян Ангелов 367 прегледа 0

България остава във Втората лига на Европа в атлетиката

България остава да се състезава във Втора лига на европейското отборно първенство, след като атлетите ни заеха шеста позиция в подреждането на състезанията на третата дивизия на шампионата във Вараждин (Хърв).

След три победи за тима ни и още четири призови места във втория състезателен ден тимът ни се отдалечи значително от зоната на изпадане. Снощи отборът беше само на място от петте тима, които ще се състезават в Трета лига догодина.

С 297 точки българските атлети запазиха позицията си в дивизията, а с 336.50 точки Естония ще бъде в Първа лига. Надолу изпадат Австрия, Кипър, Люксембург, Грузия и Малта.

Според новия правилник в Супер лигата вече ще се състезават осем тима, а не както до сега 12. Поради тази причина от Супер лигата и Втора лига отпадат по пет селекции, от Първа, където се състезаваха 11 отбора – четири, а от всяка нагоре се качват по една. От Трета лига при нас догодина ще дойде Сърбия, а от Първа лига се спускат Румъния, Унгария, Словакия, Литва.  

Класиране във Втора лига: 1. Естония – 336.50 точки, 2. Словения – 321 точки, 3. Дания – 313 точки, 4. Латвия – 306 точки, 5. Хърватска – 306 точки, 6. БЪЛГАРИЯ – 297 точки, 7. Израел – 279.50 точки, 8. Австрия – 275 точки, 9. Кипър – 259 точки, 10. Люксембург – 179 точки, 11. Грузия – 140 точки, 12. Малта – 95 точки

Класиране на всички българи:  1 място – Ивет Лалова – 100 м - 11.51 сек (-1.9 м/сек),  Ивет Лалова – 200 м - 22.99 сек (-0.8 м/сек), Габриела Петрова – Троен скок – 14.14 м (+1.3 м/сек), Радослава Мавродиева – Гюле – 17.34 м (личен рекорд за сезона), Тихомир Иванов – Скок височина – 224 см

2 място – Милица Мирчева – 3000 м – 9:20.50 мин, 2 място – Митко Ценов – 3000 м стипълчейз - 8:47.66 мин

3 място – Ивао Балабанов – 3000 м – 8:10.79 мин, Станислав Станков – 110 м с пр. - 14.41 сек (-1.1 м/сек), Момчил Караилиев – Троен скок – 16.16 (+1.1 м/сек),Марк Славов – Копие – 74.14 м (личен рекорд за сезона)

4 място – Светлин Иванов – 100 м – 10.78 сек (-2.6 м/сек), Антонио Иванов – 200 м - 21.32 сек (+0.5 м/сек), Елена Митева – 100 м с пр. – 1.57 сек (личен рекорд), Габриела Петрова – Скок дължина – 6.09 м (-0.7 м/сек), Кристина Борукова – 400 м с пр. – 59.32 сек, Иво Балабанов – 5000 м – 14:30.50 мин, 4х400 м Жени (Надежда Рачева, Полина Тодорова, Габриела Георгиева, Кристина Борукова) - 3:43.85 мин

5 място – Мартин Проданов – 1500 м - 3:58.31 мин

6 място – Георги Иванов – Гюле – 17.63 м, 4х100 м Мъже (Веселин Живков, Денис Димитров, Петър Пеев, Светлин Иванов) - 40.61 сек, Никола Михов – Чук – 61.22 м

7 място – Милица Мирчева – 1500 м - 4:24.48 мин, 4х100 м Жени (Йорданка Иванова, Инна Ефтимова, Виктория Георгиева, Ивет Лалова) – 45.26 сек, Атанас Петров – Овчарски скок – 4.85 м, Деян Гемишев – Диск – 53.27 м

8 място – Надежда Рачева – 400 м – 56.25 сек, Маринела Нинева – 5000 м – 17:05.41 мин (личен рекорд), Михаела Петкова – Копие – 43.98 м, Рената Петкова – Диск – 49.93 м (личен рекорд за сезона), Николай Николов – 400 м с пр. – 52.49 сек

9 място – Антонио Иванов – 400 м - 48.05 сек, Мартин Проданов – 800 м - 1:53.19 мин, Мария Капушева – Овчарски скок – 3.10 м

10 място – Маргарита Радева – 3000 м стипълчейз – 11:53.57 мин

11 място – Лиляна Георгиева – 800 м – 2:12.90 мин, Екатерина Димова – Чук – 43.71 м, 4х400 м Мъже (Веселин Живков, Живко Стоянов, Николай Николов, Михаил Гаргов) – 3:22.84 мин

12 място – Даниел Добрев – 6.66 м (+0.7 м/сек)

Коментари