Новини

Ботев с класика срещу Несебър, Доре вкара ВИДЕО

Ботев

от Юлиян Ангелов 560 прегледа 0

Ботев победи Несебър с 3:0 в контрола на Коматево. Отсъстваше вратарят Даниел Кайзер, който замина за Полша заради семейни проблеми. Атанас Зехиров е контузен и също пропусна контролата. Фирибори Доре вкара за 1:0 в 43-ата минута. Тодор Неделев удвои в 61-ата. Иван Василев (71) също се разписа сред голмайсторите.

Повторен дебют с с екипа на жълто-черните прави Ферибори Доре. Той беше близо до гол в 22-ата минута, когато засече с глава центриране отдясно на Неделев, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 30-ата минута Антонио Вутов бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и би право в ръцете му. Десет по-късно Кристиан Димитров засече с глава центриране, топката тупна в земята и след това отскочи от напречната греда. 120 секунди по-късно нова греда за ботев, отново след удар с глава.

Две минути преди края на полувремето Доре вкара за 1:0, отново с глава, но след центриране отляво на Кардосо.

Антон Карачанаков бе близо до кола, но шутът му отблизо в 51-ата минута прати топката високо над гредата.

В 61-ата минути Ботев поведе с 2:0. Филипов центриа отдясно, защитник на Несебър изчисти топката. Тя обаче попадна у Тодор Неделев, който с плътен удар от големия пеналт я прати в мрежата.

Иван Василев вкара за 3:0 в 71-ата минута, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на Несебър.

Футболистите на Несебър бяха на косъм от попадение, но топката срещна гредата след удар отдалеч на Симеон Русев в 80-ата минута.

Ботев: Иван Чворович, Джонатан Перейра (46 Филип Филипов), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров (46 Костадин Ничев), Еберт Кардосо (46 Лазар Марин), Радослав Терзиев (46 Радослав Апостолов), Лъчо Балтанов (67 Васил Шопов), Тодор Неделев (77 Запро Динев), Антонио Вутов (83 Благовест Данчев), Антон Карачанаков (57 Кристиян Добрев), Ферибори Доре (56 Иван Василев)

Несебър: Георги Ставрев, Диян Молдованов, Николай Дамянов, Атанас Пашалиев, Джунейл Али, Симеон Баев, Галин Димов, Беркай Халил, Димитър Попов, Реджеб Халил, Иван Цачев

Следващата контрола на Ботев (последна преди гостуването на Лудогорец) е на 13 февруари, също в Коматево.