Ман Юн и Арсенал се самоубиха с 2:2

06-12-2018 00:11 337 0

"Манчестър юнайтед" и "Арсенал" завърши без победител – 2:2 в дербино на ХV кръг на Премиършип. Близо 75 хиляди зрители на "Олд Трафорд" станаха свидетели на зрелищен сблъсък, който предложи всичко, но двата тима трябваше да си поделят по една точка.

Два пъти "Арсенал" повеждаше с попадения на Шкодран Мустафи и Александър Лаказет, но "Юнайтед" показа характер, изравнявайки чрез Антони Марсиал и Джеси Лингард. Резултатът свали "Арсенал" извън топ 4, независимо от загубата на "Челси". "Артилеристите" имат 31 точки, колкото и сините, но са пети заради по-лоша голова разлика. "Юнайтед" е осми с 23 точки,колкото имат още шестият "Евертън" и седмият "Борнемут".

Уулвърхемптън обърна у дома Челси с 2:1 и поднесе изненадата на междинния 15-и кръг в английската Висша лига, нанасяйки второ поражение на „сините“ от началото на сезона. Рубен Лофтъс-Чийк (18) вкара единствения гол през първата част и даде преднина на гостите след асистенция на Еден Азар. След почивката обаче „вълците“ направиха пълен обрат само за четири минути с попадения на Раул Хименес (59) и Диого Жота (63), възползвали се от пасове на Гибс-Уайт и Дохърти. „Сините“ се опитаха да отвърнат на удара, но до края на мача не успяха дори да изравнят.
Ливърпул спечели трудно с 3:1 при визитата си на Бърнли в междинния 15-и кръг на английската Висша лига и продължава без загуба от началото на сезона, доближавайки се пак на 2 точки до шампиона и лидер Манчестър Сити.