Рехав Ботев падна с 4:1 от Левски на "Герена" ВИДЕО

05-11-2018 08:41 611 0

Левски разби Ботев с 4:1 на "Герена" в 134-ия двубой между двата състава.

Станикслав Костов вкара 12-ия си гол след пас на Цветкович в 29-ата минута. Вуетов с шут отдалеч изравни секунди преди почивката след грешка на Митрев.

След почивката двете смени на Николай Киров - Батанов и Стивън Петков не успяха да вдигнат нивото от първото полувреме и Левски упражни страхотен натиск.

Хали Тиам вкара за 2:1 в 51-ата минута. Станислав Костов вкара втория си гол в 55-ата. Давиде Мариани шутира, топката се удари в крака на Минев за 4:1 в 74-ата минута.

По-интересното по минути:

1- Начало на мача

3 - Преса на футболистите на Левски. Корнер в полза на сините. Костов се разминава с топката!

4 - Футболистите на Ботев (Пловдив) все още не са напускали своята половина.

5 - Засада на Кампос. Повторенията потвърждават взетото от главния съдия решение и сигнала на колегата му край страничната линия.

9 - Засада на Костов! Той бе изведен по чудесен начин от Кабрал, но има сигнал на страничния съдия.

14 - Изстрел от далечна дистанция на Афонсо! Топката преминава над вратата на Митрев.

20 - Фаул срещу Мариани. Кабрал стреля, Кайзер чисти в ъглов удар. Последва нов корнер.

24 - Никола Попов пуска малко по-твърда игра. Не санкционира футболистите на терена, до момента, въпреки че в няколко случая това изглеждаше възможна опция.

25 УУУУФ! Мариани не успява да се разпише, след като получи чудесен пас от Костов, който се измъкна от опеката на Кристиан Димитров! Пропиляна възможност за домакините!

29 -Г ОООООООООООООООООООЛ!!! 1:0! Попадение на Костов! Страхотен гол на нападателя на домакините! Асистенцията, за пореден път през настоящия сезон, е на сметката на Цветкович.

35 - Първи жълт картон в мача. Пиргов го получава за нарушение срещу Кабрал.

43 - Шут на Неделев! Митрев спасява! Показват и двамата, че са от класа при това изпълнение на свободен удар за канарчетата.

44 - ГООООООООООООООООООООООООЛ!!! 1:1! Грешка на Митрев! Вутов шутира, топката минава под плонжа на вратаря и влиза във вратата му!

45 - Полувреме!

46 -  Смяна в Бонтев - вместо Диого в игра Балтанов.

51 - ГООООООООООООООООООООООООЛ!!! 2:1! Попадение на Тиам! Футболистът на домакините се разписва с удар от близка дистанция, засичайки центриране от корнер.

54 - Петков заменя Добрев.

55 - ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 3:1! Попадение на Костов, след асистенция на Обертан! Втори гол за Костов в мача! Кристиан Димитров покри засадата.

62 - Жълт картон за Обертан за влизане с бутоните в краката на Афонсо.

69 - Смяна - Васил Шопов на мястото на Антонио Вутов.

74 - ГООООООООООООООООООЛ!!! 4:1! Попадение на Йордано Минев. След успореден на голлинията шут  на Мариани, топката рикошира в крака на защитника и излъга Кайзер.

76 - Нашименто сменя Мариани.

82 - Буш заменя Белмонт.

88 - Юруков сменя Костов.

Левски - Ботев 4:1

1:0 Станислав Костов 29, 1:1 Антинио Вутов 44, 2:1 Кали Тиам 51, 3:1 Станислав Костов 55, 4:1 Йордан Минев 74

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Кали Тиам, Антъни Белмонт, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов.

БОТЕВ Пд: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Диого Кампос