Начева №1 след първия кръг на Олимпийските игри

14-10-2018 12:18 603 0

Световната шампионка за девойки под 20 г. и сребърна медалистка от европейското първенство за девойки под 18 г. Александра Начева започна по отличен начин участието си на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Арж).

Възпитаничката на Стойко Цонов оглави класирането в първия кръг в тройния скок с 13.76 м (+0.9 м/сек). Толкова постигна и най-сериозната й конкурентка Мария Висенте (Исп), но европейската шампиона за възрастта в тройния скок и седмобоя постигна по-слаб втори по сила опит от Начева и зае временното второ място в дисциплината.

За следващия етап обаче и българката, и испанката започват с равенство - или 13.76 м. След два дни скачачките се впусат в състезанието в етап 2, за който няма да отпадне нито една. Крайното класиране ще се орпедели от сбора от двете най-добри постижения от двата етапа.

Иначе останалите опити на Начева в състезанието бяха 13.11 м (-0.5 м/сек), 11.48 м (+0.7 м/се) и 13.32 м (-1.2 м/сек). Висенте имаше освен 13.76 м и 13.13 м и два фаула. Още само две атлетки преминаха 13 м в сектора – Мария Привалова (Рус) – 13.04 м, и Лесли Рафин (Фр) – 13.02 м.

Личният рекорд на Алекс е 14.18 м, с които тя спечели световната титла за девойки и подобри собствения си национален рекорд за девойки под 18 г. през юли. Висенте има 13.95 м от това лято./bgathletic.bg