Локо излъга Бистрица с гол на Карагарен

04-07-2018 18:44 554 0

Локомотив спечели втора победа в предсезоннит контроли, след като излъга с 1:0 Витоша (Бистрица). Спарингът се игра на стадион Искър в Самоков, който бе предпочетен пред терените в Говедарци, на които черно-белите тренират, откакто са на лагер в Рила. Единственият гол в срещата отбеляза Бирсент Карагарен. 25-годишният техничар във втори пореден мач изведе съотборниците си с капитанската лента. Това бе втори успех в проверките за железничарите след този над Марица. Те записаха и поражение от Струмска слава с 2:3.
Наставникът Бруно Акрапович започна на вратата с Мартин Луков, а пред него двойката централни защитници бе Димитър Везалов и Лукас Масоеро. Като десен бек стартира Искандар Джалилов, а на левия Йосип Томашевич. Двойката вътрешни халфове бе Парвиз Умарбаев и Игор Банович. По крилата нападаха Бирсент Карагарен и Симеон Райков, а зад изнесения напред Вилим Посинкович бе Абдурахим Буна. След почивката влязоха и всички останали играчи.
Победният гол влезе след четвърт час игра. Комбинация между Райков и Посинкович изведе на удобна позиция Карагарен и той опъна мрежата на Бистрица. До края на полувремето Райков и Банович пропуснаха да дадат по-голяма преднина на Локо от удобни позиции. Витоша също не успя да реализира двата си шанса в края на първата част.
След почивката двамата треньори направиха доста смени и качеството на игра чувствително падна. Резервният вратар Антони Милина два пъти предотврати изравняване, а веднъж бразилският тийнейджър Уирис Густаво от голлинията спаси сигурен гол.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ ОТ ФЕЙСБУК СТРАНИЦАТА НА КЛУБА:

1\' Начало на мача
3\' Удар на играч на Витоша, топката излиза в корнер
5\' Неточен изстрел към вратата на Луков
7\' Далечен удар на Йосип Томашевич, стражът на Витоша лови
14\' ГОЛ за Локомотив. Комбинация между Райков и Посинкович изведе Карагарен на добра позиция и капитанът на "черно-белите" реализира за 1:0
20\' Пряк свободен удар за Локомотив, топката излиза в аут
27\' Топовен изстрел на Райков минава над целта
31\' Нова опасност пред вратата на Витоша. Заучено положение намери Банович в наказателното поле, но той бе в засада
40\' Няколко атаки на Витоша, защитата на Локомотив се справя
45\' Край на първото полувреме

46\' Начало на второ полувреме
53\' Равностойни минути без опасности пред двете врати
58\' Две извеждащи подавания за Витоша, Милина се намесва и спира устрема на "тигрите"
61\' Центриране на Църнов от фаул, Джалилов засече, но стражът на Витоша лови
70\' Опасна комбинация на Витоша завърши с изстрел, а от гол линията изчисти резервата Уирис Густаво
80\' Шанс за Михалевич след подаване на Карагарен, защитник в зелено блокира удара