Ботев обърна Берое пред рекордно малко публика ВИДЕО

Два гола на Жоао Паоло услужиха на Левски в борбата за Лига Европа
11-05-2018 20:30 3712 0

Ботев  обърна у дома Берое от 0:1 до 2:1 при рекордно ниска посещаемост в Коматево. Не повече от 300 души видяха успеха на канарчетата, който облагодетелства кръвния враг на феновете им Левски в борбата за място в Лига Европа. Секторът на агитката бе празен, а пред него имаше надписи в защита на треньора Николай Киров. И двата тима завършиха в намалени състави след червените картони след почивката на Карлос Охене от гостите и Густаво Афонсо от домакините.

Двубоят бе от изключителна важност за старозагорци, които преследват третото място, което ще даде право на участие на бараж за класиране в Лига Европа. След загубата обаче те остават четвърти с 58 точки и на две зад Левски, който има мач срещу Лудогорец в този кръг.

„Канарчетата” имаха два чудесни шанса в първите 17 минути да поведат в резултата. Първо в 12-ата минута Жоао Пауло получи отличен пас от Серкан Юсеин и изскочи на отлична позиция за гол, но Аргилашки скъси дистанцията и спаси. Пет минути след това Ндонгала намери Филип Филипов и той с удар от въздуха прати топката в дясната греда. Последваха още два пропуска на Тодор Неделев, който не намери целта, за да се стигне до 43-ата минута, в която гостите поведоха. Борислав Цонев изведе Мартин Камбуров зад защитата на домакините и нападателят прехвърли Даниел Кайзер за 0:1 с 202-ия си гол в елита.

След почивката в 51-ата минута Ботев изравни, след като Густаво Афонсо подаде към Жоао Пауло, който с техничен удар от границата на наказателното поле не остави шансове за Аргилашки - 1:1. Седем минути след това Аргилашки спаси удар на Димитър Пиргов.

В 63-ата минута гостите останаха в намален състав, тъй като Карлос Охене получи втори жълт и червен картон заради спиране на откъсващия се Густаво Афонсо, който също бе изгонен пет минути по-късно след груб фаул срещу Матеус Леони.

Срещата бе много динамична до края с атаки и към двете врати, а „канарчетата” спечелиха след втори гол на Жоао Пауло, който в 87-ата минута направи двойно подаване с Тодор Неделев и с хубав удар преодоля Аргилашки за крайното 2:1.

КРАЙ НА МАЧА
87 - ГОООЛ! Жоао Паоло прави пълен обрат след хубав пас на Неделев.
86 - Мартин Райнов пропиля златен шанс за Берое. От чиста позиция капитанът на заралии стреля сватбарски в аут.
68 -   Домакините също останаха в намален състав, след като Густаво Афонсо получи директен червен картон за груб фаул срещу Матеус Леони, който бе изнесен на носилка, но се завърна на терена.
67 - Павел Виданов можеше да си вкара автогол при изчистване на топката с глава.
64 - Камбуров не се ориентира добре в наказателното поле след подаване на Бригидо.
63 -   Карлос Охене от гостите получи втори жълт и червен картон, след като спря откъсващия се Густаво Афонсо.
54 - Смяна в Ботев. Балтанов влезе на мястота на Бризола.
51 -ГОООЛ! Жоао Паоло с диагонален шут изравни след слаба реакция на вратаря Аргилашки.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
44 - ГОООЛ! Мартин Камбуров извежда Берое напред. Цонев изведе Камбуров сам срещу вратаря Кайзер и легендата на Локомотив ловко го прехвърли.

35 - Неделев стреля силно от 20 метра, но Аргилашки спаси.
34 - Опасен шут от фаул на Неделев мина покрай десния дирек на Аргилашки.
16 - Греда! Ндонгала намери непокрит в пеналта Филип Филипов, но ударът му отби в десния дирек.
13 - Първа голова възможност в мача. Жоао Паоло излезе сам срещу вратаря на Берое Аргилашки, но си смали ъгъла и стреля слабо.
10 - Скучно начало без нито един удар към двете врати.
НАЧАЛО НА МАЧА

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 23. Минев, 10. Юсеин, 7. Бризола, 8. Неделев, 93. Афонсо, 29. Ндонгала, 37. Жоао Пауло

БЕРОЕ: 23. Алгилашки, 3. Желев, 5. Виданов, 7. Райнов, 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 18. Бригидо, 20. Леони, 26. Хаджиев

СЪДИЯ: Николай Йорданов