Стоичков пак наказа абоната Германия

05-02-2018 07:00 259 0

Мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков показа, че още умее да бележи голове, въпреки че прекрати кариерата си преди 17 години. Камата се разписа във вратата на Германия по време на звезден турнир в Москва. Единственият български футболист печелил "Златната топка"  бе част от отбор на легендите, който финишира на трета позиция и заслужи трофей.

В двубоя за третото място българинът и колегите му удариха Германия с 10:7, като голмайсторът на Мондиал\'94 се разписа от дузпа. Така Ицо продължи традицията да не се плаши от германците - в кариерата си той има цели 5 попадения във вратата на Бундестима - 1 в демонстративен мач в Мюнхен през 1991 година, 1 в незабравимия четвъртфинал в САЩ\'94 и 3 в квалификациите за Евро\'96.

На финала легендите на Русия надвиха тези на Португалия с 8:4 и спечелиха състезанието.