Ялов Ботев порита за 0:0 с Пюник

02-02-2018 18:36 255 0

Яловият период на Ботев в контролите продължи и в последната проверка от лагера в Анталия. Канарчетата завършиха 0:0 с арменския Пюник. Жълто-черните пропиляха шансовете си да отбележат в трети пореден мач.

В 18-ата минута Тодор Неделев пусна топката към включилия се в атака Йордан Минев, а той я остави на Стивън Петков, който от около 18 метра стреля с левия крак в ръцете на вратаря. Малко след това Диого Кампос центрира отлично, но Балтанов и Петков се разминаха с топката.

Втората част започна с натиск на Ботев и пропуск на Диого. Бразилецът отправи мигновен удар с левия крак, който профуча на сантиметри над напречната греда. В 62-рата минута вратарят на арменците спаси мощен удар на Неделев. При последния шанс Иван Василев остана под топката след центриране на Милко Георгиев.
Така равносметката за жълто-черните от лагера в Турция е победа над Александрия с 1:0, равенства с Раднички 2:2 и с Пюник 0:0 и две загуби от Монтана с 0:1 и от Сабуртало с 0:2.
Утре жълто-черните се прибират в България, а на 10 февруари е контролата с Ботев Враца, която ще е и представяне на отбора пред феновете.
Съставът на Ботев: Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Йордан Минев, Лъчо Балттанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Диого Кампос, Стивън Петков (Милко Георгиев, Иван Василев, Станислав Шопов, Алваро Юлиано, Крис Добрев, Лазар Марин, Димитър Калчев).