Асеновец се върна на победния ход

Първомай удари Марково, Какалов бележи
11-10-2017 20:47 2354 0

Асеновец се върна на победния ход след разгромната загуба от Раднево в миналия кръг. На стадион Шипка тимът на Димитър Илиев удари с 3:1 претендента за промоция Загорец за кеф на екзалтираните фенове на трибуна Трите пейки. Двубоят бе отложен, заради наводнения калпав терен под Асеновата крепост, който е позор за общинското ръководство.

Първият гол падна в  65-ата минута - Тодор Тодоров вкара с глава след центриране на Мирослав Радев. Второто попадение бе дело на Мирослав Радев след пробив през центъра в 69-ата. Мирослав Радев покаци на 3:0 след центриране на Иван Ангелов от фаул в 75-ата минута. Десет преди края гостите се отчетоха с почетно попадение.
"Най-силният мач досега на Асеновец от началото на сезона", сподели старши треньорът на асеновградчани Димитър Илиев.

Любимецът на асеновградските запалянковци Шаби Османов (Меси) продължи с отличното си представяне за тима на Първомай. Възпитаникът на ДЮШ на Локомотив се отличи с гол и асистенция за победата над Марково в другата отложена среща. Второто попадение отбеляза екснационалът Георги Какалов.

11 октомври 2017, сряда, 16:00 ч / X кръг:
Асеновец 2005 (Асеновград) - Загорец (Нова Загора) 3:1
Борислав 2009 (Първомай) - Сокол (Марково) 2:0