Ботев разкова Септември с рецитал на Виана

Канарчетата разгромиха тима на Чандъров с 5:0, кариоката вкара четири гола
12-10-2017 19:16 616 0

Ботев буквално разкова Септември в отложения мач от ІV кръг на Първа лига. Канарчетата разгромиха тима на бившия си благодетел Румен Чандъров с 5:0, а при повече съсредоточеност можеше да стигнат и до двуцифрена разлика срещу мистериозно слабия си противник.

Ботев награби противника си още от началото и в 25-ата минута поведе. Точен бе Фернандо Виана, който абсолютно необезпокояван в малкия пеналт засече центриране отляво на Ндонгала.

До края на първата част нивото на игра спадна значително и интересните ситуации липсваха.
През втората част на терена имаше само един отбор - този на Ботев. В 57-ата минута Дуде Ндогала шутира от около 20 метра и прати топката във вратата на Септември. Наказателната акция на "канарчетата" продължи и в 64-ата минута Виана отново без да бъде притесняван от защитата, вкара втория си гол в мача, завършвайки по чудесен начин страхотна триходова комбинация между него Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

В 74-ата минута бразилецът оформи хеттрика си, разписвайки се на празна врата след пас на влезелия като резерва Лазар Марин. Само десет минути по-късно Виана вкара четвъртия си гол, реализирайки отблизо след подаване отново на Марин като и при това попадение никой не притесни бразилеца.

След този успех Ботев събра актив от 17 точки и се изкачи на 5-ата позиция. Септември пък е на предпоследното 13-о място със 7.

КРАЙ НА МАЧА!

84 - ГОООЛ! Четвърто попадение за Фернандо Виана. Неделев намери Марин по крилото и след центрирането му отново оставения непокрит Виана покачи на 5:0.

81 - Чворович спаси силен шут от движение на Калоянов.

79 - Уникален пропуск на Неделев. Техничарят от село Белозем не успя да вкара от 3 метра сам срещу Георгиев.

73 - ГОООЛ! Фернандо Виана оформи хеттрика си и покачи на 4:0. Влезлият на смяна Лазар Марин центрира, защитниците на Септември комично се разминаха с топка и Виана на празна врата я вкара в мрежата.

63 - ГОООЛ! Страхотна триходова комбинация между Балтанов, Бризола и Виана бе завършена отлично от нападателя за 3:0.

57 - ГОООЛ! Ндонгала с мощен шут от 25 метра препарира Георгиев като прати топката в долния десен ъгъл.

Няма смени в двата състава
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

27 - Йордан Минев се метна пред пеналта на гостите без съпрокосновение със защитника Антони Иванов. Реферът Чинков обаче се върза на симулацията и даде фаул, а на Иванов жълт картон. Бризола стреля нескопокано в аут.

25 - ГОООЛ! Фернандо Виана бе оставен непокрит в малкия пеналт и абсолютно необезпокояван с глава вкара топката в мрежата на Септември. В радиус от 3 метра около Виана нямаше защитник на гостите.

23 - Мартин Тошев от воле прати топката в двора на борсата край Първенец.

21 - Бризола намери Ндонгала непокрит в пеналта, но той сватбарски прати топката в двора на училище Димитър Полянов.
11 - Жеан Патрик излезе сам срещу Чворович, но вратарят излезе предвидливо и ликвидира опасността.
9 - Ндонгала поиска дузпа, след като бе съборен в пеналта. Реферът Чинков обаче отчете, че преди нарушението топката е излязла в аут и не даде дузпа.
6 - Греда! Удар на Балтанов от фаул облиза гредата и излезе в аут.
2 - Вратарят на Септември Янко Георгиев излезе извън пеналта и изби топката преди до нея да стигне Виана.

1 - Разбъркване в пеналта на гостите, но нямаше кой да нанесе удар.

НАЧАЛО НА МАЧА

Ботев Пловдив: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов (к), 7. Фелипе Бризола, 93. Густаво Афонсо , 29. Дуде Ндонгала, 9. Фернандо Виана;
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 5. Кристиан Димитров, 6. Алваро Юлиано, 8. Тодор Неделев, 20. Стивън Петков, 24. Лазар Марин, 25. Крум Стоянов;
Треньор: Николай Киров;

Септември София: 21. Янко Георгиев, 8. Борис Галчев, 6. Елтън дос Рейс, 16. Жеан Патрик, 19. Крис Гади, 9. Мартин Тошев, 5. Петър Генчев, 23. Румен Трифонов, 2. Стоян Предев, 14. Янко Сандански, 18. Антони Иванов;
Резерви: 12. Стилиян Георгиев, 13. Васил Калоянов, 11. Владислав Романов, 7. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 15. Йордан Тодоров, 4. Христо Киров;
Треньор: Николай Митов
Фелипе Бризола ще заеме мястото на Тодор Неделев сред титулярите на Ботев в мача срещу Септември. Лидерът на канарчетата се завърна от националния отбор ще получи почивка и ще се появи на терена само при нужда. Наставникът Николай Киров се е съобразил, че талантът от село Белозем изигра две срещи за държавния ни тим за 4 дни.
На вратата ще е Иван Чворович, а пред него Минев, Терзиев, Димов и Панов. Пред тях ще действа Серкан Юсеин. Малко пред него ще играят Густаво и Балтанов, а по крилата ще нападат Ндонгала и Бризола. Фернандо Виана ще води атаката на жълто-черните срещу отбора от Красна поляна.