Ботев с победа и равен срещу Берое СНИМКИ

07-10-2017 13:04 362 0

Ботев постигна изключително драматична победа с 1:0 при гостуването си на Берое в среща от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Битката за Тракия се игра на стадион "Локомотив" в Стара Загора и бе изгледана от над 200 зрители.

В 75-ата минута родените през 2002 година Иво Казаков и Даниел Иванов комбинираха в наказателното поле на старозагорци и Иванов шутира, а стражът със сетни усилия изби в корнер. След неговото изпълнение топката бе избита, но попадна в Благовест Данчев, който центрира отлично, а Тодор Петков с глава разстреля вратаря за 1:0.

До края на двубоя "канарчетата" не допуснаха каквото и да е положение пред вратата си, като имаха траен контрол над топката и стигнаха до трите точки. С постигнатата победа "жълто-черните" останаха на второ място, на точка от лидера ЦСКА-София.

Ботев и Берое направиха зрелищно равенство и завършиха 2:2 в среща от 5-ия кръг на Югоизточната елитна група до 15 години. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Стара Загора.

В края на първата част "зелените" откриха резултата след точно изпълнена дузпа. В началото на второто полувреме защитник на "жълто-черните" изби топката, тя се спря в локва и домакините организираха атака, в края на която стигнаха до втори гол - 2:0.

В 45-ата минута нападателят се възползва от грешка в отбраната на Берое и останал сам срещу вратаря се разписа за 2:1. 5 минути по-късно центриране от фаул бе избито от вратаря, а Николов направи добавка и оформи крайното 2:2.