Ботев би Витоша с два гола след 90-ата

30-09-2017 17:44 932 0

Ботев (Пловдив) постигна драматична победа с 4:2 като гост на Витоша (Бистрица) в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Успехът за "канарчетата" дойде в добавеното време на срещата, когато се разписаха влезлите като резерви Стивън Петков и Лазар Марин.

Двубоят в Бистрица започна ударно. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на "тигрите" обаче бе светкавичен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев срещу Румен Гьонов. Видеоповторенията показаха, че решението на арбитрите да отсъдят 11-метров наказателен удар е правилно. Трябва обаче да се отчете факта, че преди фаула играчът на домакините игра с ръка.

В следващите минути преобладаваше битката в центъра на терена и повече попадения не паднаха.

Малко след подновяването на играта Виана отново даде аванс на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов и с премерен диагонален удар прати топката във вратата на Витоша. И този път радостта на "канарчетата" не трая дълго, тъй като в 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално преимущество и на няколко пъти бе близо до нов гол. Такива паднаха в добавеното време на двубоя, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този успех Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с 2.

Срещата по минути:

0 - Спешна смяна в Ботев. Серкан Юсеин се контузи на загрявката и вместо него играе Густаво Афонсо.
1 - Начало на мача!

2 - ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Минев центрира от лявото крило и Виана с глава открива! Попадението стана факт след 74 секунди игра.

8 - ГОООЛ ЗА ВИТОША! Даниел Пеев е точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Терзиев срещу Гьонов. Реферът Драгомир Драганов не реагира при игра с рка на Румен Гьонов. Секунди по- късно Драганов показа бялата точка за спъване на игралия с ръка Гьонов.

14 - Виана не можа да засече добре прострелно центриране отдясно и топката излезе в аут. Преди това бразилецът беше вкаран в сандвич при високо подаване отляво.

17 - Мутафчийски беше затруднен от Виана, но успя да се справи и да изчисти.

22 - СМЯНА! Радко Мутафчийски няма да може да продължи. Николай Христозов го заменя.

23 - Бризола стреля опасно, но топката мина покрай врататата на Василев.

53 владеене% 47

27- Ботев се е прибрал назад и очаква шанс за светкавична контра. Темпото на мача поспадна.

31 - Удар на Неделев от 40 метра. Топката излезе в аут.

32 - Пропуск на Витоша. Михаил Петров излез сам през центъра, но не можа уцели вратата. Китан Василев с ювелирен пас изведе своя съотборник.

36 - ЖЪЛТ КАРТОН. Капитанът Даниел Пеев закъсня и получи картон за опасна игра срещу Балтанов.

37 - Ндунгала навлезе към центъра отляво и подаде на Афонсо. Василев спаси удара.

39 - Виана опита да намери Неделев пред вратата. Защитник протегна крак и изчисти в решителния момент.

41 - Минев шутира под малък ъгъл отляво. Топката прелетя встрани.

43 - Неделев се завъртя хубаво и стреля малко над гредата.

44 - ЖЪЛТ КАРТОН. Ивайло Лазаров изрита здраво Балтанов.

51 владеене% 49

46 - Крстиян Кочилов отстъпва мястото си на Георги Амзин.

53 - ГОООЛ ЗА БОТЕВ! 1:2 Фернандо Виана хладнокръвно с диагонален удар по земя вкара втори гол. Бразилецът не си спря добре топката, но се получи повеждане, което елиминира защитата през центъра.

55 - Балтанов стреля високо. Бързата атаката на гостите отляво затрудни защитата.

57 - Слаб шут на Неделев в обсега на вратаря.

66 - ГОООЛ ЗА ВИТОША! 2:2 Петко Цанков беше изведен зад защитата отдясно и с хубав удар в близкия ъгъл изравни. Прекрасен пас на Даниел Пеев.

73 - Стивън Петков заменя Густаво Афонсо.

52 владеене% 41

76 - Дуде със много добра асистенция през цялата защита на домакините. Топката стигна до токущо влезлия Петков, който стреля директно, но топката не пожела да навести за трети път вратата на домакините.

81 - Китан Василев влезе хубаво отляво. Но Цанков допусна топката да му бъде избита в корнер. Минев изчисти пред голлинията след корнера.

85 - Петков добре гардира, но не се разбра с Виана и топката стигна до Василев.

86 - ЖЪЛТ КАРТОН. Румен Гьонов спря Ндунгала.

88 - ЖЪЛТ КАРТОН. Николай Христозов получи картон.

90+2 ГОООЛ ЗЗ БОТЕВ! Стивън Петков отблизо вкара топката във вратата на Василев. Атаката на "канарчетата" беше отляво. Ндунгала центрира, Петков застана пред Гочев и беше безпощаден.

90+4 СМЯНА. Тактическа смяна. Марин сменя Ндунгала.

90+5 ГОООЛ ЗЗ БОТЕВ! Лазар Марин остана съвсем сам при опит за изкуствена засада. Марин хладнокръвно отбеляза четвъртия гол за Ботев. Стивън Петков беше в засада, но се изтегли и не игра с топката.

ВИТОША - БОТЕВ 2:4

0:1 Виана 2, 1:1 Пеев 8-дузпа, 1:2 Виана 53,2:2 Цанков 66, 2:3 Петков 90+2, 2:4 Марин 90+5

Витоша: 97.Християн Василев, 4.Кристиян Узунов, 2.Тодор Гочев, 18.Петко Цанков, 7.Кристиян Кочилов, 6.Румен Гьонов, 17.Михаил Петров, 88.Ивайло Лазаров, 77.Даниел Пеев, 15.Радко Мутафчийски, 19.Китан Василев

Резерви: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 10.Георги Амзин, 24.Николай Христозов, 25.Пол Отофе, 9.Ангел Стоянов, 99.Стефан Христов
Треньор: Росен Кирилов
Ботев: 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 2.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев, 17.Лъчезар Балтанов, 93.Густаво Афонсо, 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола, 9.Фернандо Виана, 29.Дуде Ндонгала

Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 20.Стивън Петков, 6.Алваро Юлианo, 10.Серкан Юсеин
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Бистрица", 123 зрители.