Меси и Барса разпиляха Юве

Всички резултати от Шампионската лига
13-09-2017 00:36 416 0

След поредното грандиозно шоу на Лео Меси Барселона победи Ювентус с 3:0 в първа среща от група "Д" на Шампионската лига. Именно гениалният аржентинец направи разликата между двата тима. Барса се отчете с пропуски на Луиос Суарес и Дембеле, а  Меси успя да пробие италианската обрана в края на първата част. Аржентинецът вкара първия си гол в четвъртия си мач срещу Джанлуиджи Буфон, след като комбинира със Суарес и прати топката в обратния на италианския страж ъгъл.

Аржентинецът удари и дясната гредата на вратата на Буфон в 50-ата минута след удар от границата на наказателното поле. Минути по-късно обаче Иван Ракитич довкара отбит от защитник удар на Меси за 2:0. Звездата на Барса направи резултата класически в 69-ата минута в повторение на първия си гол в срещата, а попадение на Луис Суарес пък бе отменено в 79-ата минута заради засада.
Група А

Бенфика - ЦСКА (Москва) 1:2
1:0 Харис Сеферович (50\'), 1:1 Витиньо (63\' - дузпа), 1:2 Тимур Замалединов (71\')

Манчестър Юнайтед - Базел 3:0
1:0 Маруан Фелайни (35\'), 2:0 Ромелу Лукаку (53\'), 3:0 Маркус Рашфорд (84\')

Група В

Байерн Мюнхен - Анферлехт 3:0
1:0 Роберт Левандовски (12\' - дузпа), 2:0 Тиаго Алкантара (65\'), 3:0 Джошуа Кимих (90\')

Селтик - ПСЖ 0:5
0:1 Неймар (19\'), 0:2 Мбапе (34\'), 0:3 Едисон Кавани (40\' - дузпа), 0:4 Микаел Лустиг (83\' - автогол), 0:5 Едисон Кавани (85\')

Група С

Челси - Карабах 6:0
1:0 Педро Родригес (5\'), 2:0 Давиде Запакоста (30\'), 3:0 Сесар Аспиликуета (55\'), 4:0 Тимуе Бакайоко (71\'), 5:0 Мичи Батшуай (76\'), 6:0 Мичи Батшуай (82\')

Рома - Атлетико Мадрид 0:0

Група D

Барселона - Ювентус 3:0
1:0 Лионел Меси (45\'), 2:0 Иван Ракитич (56\'), 3:0 Лионел Меси (69\')

Олимпиакос - Спортинг 2:3
0:1 Сейду Думбиа (2\'), 0:2 Желсон Мартинс (13\'), 0:3 Бруно Фернандес (43\'), 1:3 Фелипе Паро (89\'), 2:3 Фелипе Пардо (90\')