И китаец не спаси Нафтата от Марица

26-08-2017 19:59 235 0

Марица победи с 2:0 Нефтохимик като гост в мач от 6-ти кръг от шампионата във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в близкия до Бургас град Българово, където “шейховете” играят своите домакински срещи. Двата тима изиграха интересен и оспорван мач, преди който имаха равен точков актив от по 3 точки. За домакините дебютира китайски футболист - Дзаминг Люй.

През първата част двата тима имаха поделено надмощие и до някъде логично резултатът след 45 минути игра беше 0:0. “Жълто-сините” имаха няколко шанса да открият, но не съумяха да го направят.

След почивката маричани с разумна игра стигнаха до победата. Първо в 55-та минута Венцислав Гюзелев откри в полза на маричани със своя дебютен гол във Втора лига, а в 88-та Димитър Юруков удвои.

В следващия кръг “Марица” приема в Пловдив тима на “Черноморец” (Балчик), който днес надви “Монтана” с 1:0. Двубоят ще се играе на терена на футболен комплекс “Ботев 1912” в квартал “Коматево”.

НЕФТОХИМИК: 12.Християн Славов, 20.Стоян Калев, 23.Станислав Жеков©, 26.Цветан Чахов, 19.Ясен Тузаков, 71.Живко Илиев, 11.Кирил Личев, 21.Цветан Филипов, 22.Халибрям Кърмаджъ, 91.Дзаминг Люй, 9.Даниел Стоянов. РЕЗЕРВИ: 96.Мартин Шейтанов, 7.Георги Жеков, 15.Никола Авджиев, 89.Андрей Казалиев, 10.Симеон Русев, 8.Даниел Стаматов, 17.Живко Комелов. Треньор: Николай Кръстев

МАРИЦА: 1.Илия Николов©, 22.Атанас Куманов, 2.Никола Марин, 5.Самер Алхусейн, 6.Цветан Йотов, 19.Петър Чалъков, 15.Светослав Читаков, 20.Борислав Караматев, 9.Рангел Игнатов, 10.Димитър Юруков, 8.Венцислав Гюзелев. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 16.Алил Кардашев, 3.Атанас Ташолов, 14.Георги Георгиев, 18.Даниел Спасов, 4.Мирослав Пушкаров, 21.Христо Янчев. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

Втора професионална лига, сезон 2017/2018, VI-и кръг:
25 август, петък, 19:00 часа:
Литекс - Лудогорец 2 4:1

1:0 Йорданов 3’, 2:0 Йорданов 45’, 2:1 Александров 61’,3:1 Писаров 89’,4:1 Йорданов 90’

26 август, събота, 18:00 часа:
Струмска слава (Радомир) - Локомотив (София) 2:1

1:0 Стоянов (д) 32’,1:1 Стефанов 79’,2:1 Мицаков 83’

Нефтохимик (Бургас) - Марица (Пловдив) 0:2

0:1 Гюзелев 55’,0:2 Юруков 88’

Черноморец (Балчик) - Монтана 1:0