Ботев триумфира и със Суперкупата (видео)

Канарчетата надвиха Лудогорец с 6:5 след изпълнение на дузпи
09-08-2017 20:00 982 0

Ботев  спечели Суперкупата на България за 2017 година. Така канарчетата добавиха във витрината си единственият трофей, който липсваше в клубната им история. Жълто-черните грабнаха трофея след драматична победа с 6:5 след дузпи над Лудогорец (1:1 в редовното време). Антигерой за шампионите от Разград при дузпите се превърна Марселиньо. Бразилецът единствен изпусна от бялата точка, докато и петимата изпълнители на треньора Николай Киров бяха безпогрешни. В редовното време Тодор Неделев откри резултата в 16-ата минута, а Вандерсон изравни в 48-ата.

Това е втори финал в рамките на няколко месеца, в който Ботев Пловдив побеждава Лудогорец след този за Купата на страната през пролетта. Това е първа Суперкупа на България за пловдивчани.

Георги Дерменджиев пусна Сисиньо титуляр в дясната зона на защитата. Останалите трима бяха Пластун, Моци и Натанаел. В средата на терена започнаха Светослав Дяков и Абел Анисе. На мястото на продадения Кафу стартира Върджил Мисиджан, отдясно стартира Марселиньо, а зад Кешерю започна Вандерсон.

Треньорът на Ботев Пловдив Николай Киров пусна титуляр Тодор Неделев, който се възстанови от контузия. На мястото на продадения Косоко влезе Тони Тасев.

Още в 10-ата минута Лазар Марин изпробва рефлексите на вратаря на Лудогорец Хорхе Броун. В 16-ата минута Ботев Пловдив поведе с 1:0. Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар, като заби топката в горния десен ъгъл на вратата. След попадението “канарчетата” леко се прибраха в по-задни позиции и логичният натиск на Лудогорец се получи. До края на полувремето на три пъти гредите спасиха вратаря на Ботев Пловдив Даниел Кайзер. В 29-ата минута Марселиньо първи нямаше късмет да вкара във вратата. В същата атака последва опасен удар на Вандерсон, който бе спасен от стража на пловдивчани. А при добавката Анисе отново уцели десния страничен стълб. В добавеното време на първото полувреме Марселиньо уцели гредата за общо трети път от началото на мача.

Лудогорец започна по най-добрия начин второто полувреме. Още в 48-ата минута Вандерсон изравни за 1:1. Кешерю направи асистенцията и изведе бразилеца сам срещу вратаря на Ботев. Последва опасен удар на Моци, но над вратата. В 56-ата минута дойде едно от най-чистите положения за Ботев след гола през първото полувреме. Цветомир Панов центрира отдясно, а Виана бе оставен непокрит в наказателното поле. Вместо да стреля силно и опасно с глава, той заби топката в земята и излезе в аут. Последваха по една офанзивна смяна и в двата състава. За Ботев се появи Крум Стоянов, а за Лудогорец – Жоао Паоло. Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев получи схващане и бе заменен, а на негово място се появи Алваро Юлияно. Редовното време приключи при равенство 1:1 и така се стигна до дузпи.
6:5 Пламен Димов вкара! Ботев е носител на Суперкупата!
КРАЙ НА МАЧА!

85 - Смяна в Ботев Пловдив, на мястото на контузеният Тодор Неделев влезе Алваро Юлияно.

78 - Опасен шут на Марселиньо мина над вратата.

72 - Опасен удар на Крум Стоянов мина на сантиметри от левия дирек.

57 - Виана с глава пропусна да изведе Ботев за втори път напред в резултата.

52 - Нова опасност пред Кайзер, но Моци би над рамката.

51 - Пламен Димов предотврати втори гол във вратата на Кайзер.

47 - ГОООЛ! Вандерсон материализира превъзходството на Лудогорец с изравнителен гол!
Яя Меледже смени на почивката Тони Тасев.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Лудогорец пропусна още едно чисто положение. Мисиджан излезе сам срещу Кайзер, но топката му избяга и не нанесе удар.
45 - Късметът покри Ботев и при удар на Анисе, когато топката се отби в Кешеру и за трети път се удари в гредата зад Кайзер.

44 - Нов пропуск на Лудогорец. Пластун с глава от близо не успя да изравни.

38 - жълти картони за Фелипе Бризола и Натанаел
36 - далечен изстрел на Марселиньо, високо над вратата
29 - Вратарят на Ботев Даниел Кайзер изби страховит шут на Вандерсон, а след добавката късметът отново покри Ботев, тъй като ударът на Анисе се отби в левия дирек.

28 - Голям късмет за Ботев. Марселиньо от фаул нацели левия дирек.

16 - ГОООЛ! Тодор Неделев изведе Ботев напред с виртуозно изпълнен фаул.