Григор пак втаса, падна от Дел Потро

00-00-0000 00:00 1169 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели с 6:3 първия сет на мача си от първия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Рим с аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро. Григор имаше само един спечелен сет от четири мача срещу шампиона на US Open за 2009 година, но днес двамата за първи път мерят силите си на клей. Ако поставеният под №10 българин успее да се справи с коравия аржентинец, във втори кръг го чака среща с Кайл Едмънд (Великобритания), който надигра с 6:3, 6:4 Жоао Соуса (Португалия).

Григор имаше труден откриващ сервис-гейм, след като мачът започна с двойна грешка на българина, а отличен минаващ удар на Дел Потро донесе на аржентинеца две поредни точки за пробив при 15:40. Димитров обаче направи серия от 4 поредни точки и удържа подаването си. След това двамата си размениха по един гейм на по 15. При 30:30 в четвъртия гейм Григор стигна до първи брейкпойнт в двубоя след блестящ форхенд по правата. Дел Потро обаче успя да се измъкне и изравни - 2:2. В шестия гейм хасковлията отново си извоюва брейкпойнт и след форхенд в мрежата на аржентинеца пробивът стана факт. По убедителен начин Григор затвърди пробива и поведе с 5:2. Дел Потро с бърз гейм намали изоставането си на 3:5, но Димитров отговори с великолепно изигран гейм на нула, с който сложи край на първата част.

Вторият сет започна лошо за Димитров, който отново имаше проблеми в първияс и сервис-гейм и този път не успя да се спаси. Дел Потро повиши нивото на играта си в сравнение с първата част и реализира ранен пробив, който му позволи да вземе аванс от 3:0. Играта на Димитров не спореше в тези минути, докато при Дел потро всичко се получаваше и след нов пробив аржентинецът поведе с 4:0. Последва перфектен гейм за Григор, който с поредица от отлични отигравания, включително великолепна къса топка, успя да пробие на нула за 1:4. Българинът взе подаването си след това, но в седмия гейм Дел Потро бе безкомпромисен и аржентинецът се доближи до успеха във втория сет при 5:2. С пробив на 15 Дел потро затвори втората част в осмия гейм и победителят трябваше да бъде определен след решаващ трети сет.