Ботев с класика над Берое в първия плейоф (видео)

Антонио Вутов ознаменува раждането на сина си с красив гол
00-00-0000 00:00 824 0

Ботев направи голяма крачка към спечелването на първия плейоф по пътя към баража за Лига Европа, след като победи Берое с 3:0 в Коматево. Омар Косоко, Фернандо Виана и Антонио Вутов вкараха за канарчетата. Най-радостен на полупразния стадион бе Вутов, на когото се роди син и отбеляза красиво попадение. Жълто-черните, ако не направят на реванша в петък някоя голяма глупост, могат спокойно да мислят за финала за Купата на България срещу Лудогорец идната сряда.
Мачът започна мечтано за жълто-черните и още в 6-ата минута Омар Косоко откри. Той получи хубав пас от Тодор Неделев пред пеналта и с виртуозен ъгъл оплете топката в горния ляв ъгъл на вратаря Душан Перниш. Малко след това луд късмет покри канарчетата, тъй като два пъти топката бе избивана от самата голлиния след удари на Тенев и Райнов. В 20-ата минута реферът Ангел Ангелов буквално се оля, тъй като не свири кристално чиста дузпа за Ботев за игра с ръка в пеналта на Пламен Тенев.
В 40-ата минута Мапуку нахлу в пеналта и подаде към Охене, който стреля, но вратарят Георгиев спаси.Секунди преди почивката канарчетата вкараха втори гол, който обаче предизвика много протести, тъй като останаха съмнения, че Виана е играл и с ръка при бутането на топката в мрежата.
Втората част започна с натиск на Берое. В 47-ата минута  чудото отново спаси Ботев от гол в мрежата на Георгиев. При центриране Неделев неволно насочи топката към рамката на Георгиев, но в последния момент капитанът Балканов с глава изби. Малко след това Асен Георгиев от близо с глава не улучи рамката. Последва пропуск на Мапуку и натискът на заралии секна. Така се стигна до 81-ата минута, когато гостите претендираха първо за тъч, а след това за фаул, а Балтанов догони топката на самата аутлиния, откъдето я извади и притичалият Вутов от воле фиксира крайния резултат.

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Виктор Генев, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Яя Меледже, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола (85 Юсеин), Омар Косоко (75 Стоянов), Фернандо Виана (64 Вутов)

Берое:
Душан Перниш, Веселин Пенев, Пламен Тенев, Асен Георгиев, Венцислав Василев (68 Като), Карлос Охене (64 Салмикиви), Борислав Цонев, Мартин Райнов, Георги Динков, Антон Карачанаков (76 Почански), Жуниор Мапуку

КРАЙ НА МАЧА!

81 - ГОООЛ! Балтанов догони топката и центрира от самата аутлиния, а Вутов от воле покачи на 3:0.

72 - Опасен пробив на Мартин Райнов и центрира опасно, но защитник на Ботев изби в корнер.

68 - Кохей Като заменя Венцислав Василев

63 - Първа смяна в мача. Излиза Фернандо Виана от състава на Ботев, влиза Антонио Вутов.

56 - Мапуку разпиля защитата на Ботев, но реши да стреля от малък ъгъл и Георгиев изби в корнер.

54 - Лазар Марин направи рейд към наказателното поле и стреля от дъгата, но топката мина на сантиметри 51 встрани от вратата. Трябва да се отбележи, че изпълнението му беше много слабо.
51 - Удар на Асен Георгиев с глава, но топката лети високо в аут.
47 - Чудо спаси Ботев от гол в мрежата на Георгиев. При центриране Неделев неволно насочи топката към рамката на Георгиев, но в последния момент капитанът Балканов с глава изби.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 1 ГОООЛ! Фернандо Виана засече топката в мрежата зад Перниш. Заралии протестираха за игра с ръка на бразилеца, но Ангелов не поддаде.

43 - При центриране в пеналта Балтанов задържа за ръката Мапуку. Неадекватният рефер Ангелов обаче даде фаул в атака.

40 - Нов пропуск на Берое. Мапуку нахлу в пеналта и подаде към Охене, който стреля, но вратарят Георгиев спаси.

37 - Късмет за Ботев. Антон Карачанаков се освободи пред пенал, но би право във вратаря Георгиев.

27 - Малкото Любе реши да изравни картоните и даде жълт картон на Охене, който беше фаулиран пред пеналта на Ботев. За да се намаже на псуващата го агитка Ангелов не даде фаул на Ботев, а предупреди официално Охене.

22 - Страхотен удар от фаул на Карачанаков, но вратарят Георгиев изби в корнер. Гузният рефер Ангелов измисли нарушение срещу вратаря.

20 - Реферът Ангел Ангелов се оцапа рано-рано. Недоразумението не свирна чиста дузпа за игра с ръка на Пламен Тенев в пеналта. Вместо това Ангелов показа жълт картон на Тодор Неделев за оспорване.

18 - Луд късмет за Ботев. Топката два пъти бе избивана от голлинията след удари на Тенев и Мартин Райнов.

14 - ГОООЛ! Омар Косоко открива за Ботев със страхотен гол. Косоко получи топката пред пеналта и с прехвърлящ удар прати топката в горния десен ъгъл на Перниш.

7 - Омар Косоко пропиля втори златен шанс за Ботев. Нападателят нахлу сам в пеналта, но вратарят Перниш спаси удара му.

6 - След центриране Лъчезар Балтанов се извиси и стреля с глава, но топката мина на сантиметри над вратата.
НАЧАЛО НА МАЧА

Антонио Вутов остана резерва за започващият в 20 часа първи плейофен мач между Ботев и Берое. Двубоят в Коматево е поверен на връзкарското реферско недоразумение Ангел Ангелов. Наставникът на канарчетата Николай Киров е преценил, че нападателят от Мездра не е възстановен напълно и се довери в атака на Фернандо Виана и Омар Косоко.
Доста повече изненади е сервирал треньорът на Берое Ферарио Спасов. Той е оставил на пейката капитанът Иво Иванов (Главата), а спряганият за трансфер в Коматево Атанас Зехиров въобще не е в групата.

Botev - Beroe 2:0 by mohamed1021