След 117 г. Тотнъм напусна Уайт Харт Лейн с бой над Ман Юн (видео)

Ливърпул смаза Уест Хем с 4:0 след рецитал на Коутиньо
14-05-2017 23:04 609 0

След 117 години, 8 месеца и 10 дни Toтнъм се раздели "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" се сбогуваха подобаващо със своя дом като победи с 2:1 над Манчестър Юнайтед в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят бе наблюдаван на живо от куп легенди на лондонския тим, сред които беше и Димитър Бербатов.
 Виктор Уаняма още в 6-ата минута изведе домакините, след като засече с глава центриране на Дейвис. Малко след почивката Хари Кейн удвои. Нападателят на Тотнъм засече на близката греда центриране от фаул на Ериксен и не остави шансове на Де Хеа.

В 71-ата минута Уейн Рууни върна интригата в мача. Английският национал засече отблизо подаване на Марсиал и намали. Това бе и последното попадение в мача. С този успех Тотнъм си гарантира второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато Юнайтед остава шести - на седем точки от четвъртото място. "Червените дяволи" имат да изиграят още два мача във Висшата лига.
Ливърпул удържа мястото си в първата четворка с разгромна победа с 4:0 над Уест Хем в Лондон. Даниел Стъридж изведе мърсисайдци напред в 35-ата минута, а домакините пропуснаха да се оттеглят при равенство на почивката заради уникалния пропуск на Андре Аю. Ганаецът на два пъти удари гредата с удари от метър-два и не успя да изравни резултата.

Ливърпул удари лошо съперника си с две бързи попадения на Филипе Коутиньо в 57-ата и 62-ата минута, а Ориги оформи крайното 4:0 в 76-ата.

Тимът от Анфийлд отново е в топ 3 със 73 точки, на една пред Манчестър Сити и 4 пред Арсенал, но с мач повече. Уест Хям пък остава в средата на таблицата с 42 точки.