Григор удари Карлович в Мадрид

13-05-2017 09:33 320 0

Григор Димитров продължи в третия кръг на турнира в Мадрид след убедителна победа над хърватина Иво Карлович с 6:3, 7:5. В преките двубои българинът постигна четвърти успех над този съперник, който е побеждавал Димитров два пъти.

С този успех Гришо изравни постижението си в Мадрид от 2013 и 2014 година, когато достигна до трети кръг, но беше спрян съответно от Стан Вавринка и Томаш Бердих. Ако успее да регистрира още една победа, Димитров ще изравни и най-доброто си постижение в испанската столица, което дойде през 2015 година, когато българинът беше спрян на четвъртфиналите от Рафаел Надал.

В първия сет Гришо не позволи да бъде пробит при 0:40 в първия гейм, след което постигна ранен пробив и без проблеми смачка хърватина за 6:3 в своя полза.

Нещата бяха далеч по-равностойни във втората част, през по-голямата част от която Карлович водеше в резултата, но в крайна сметка Димитров постигна обрат от 4:5 до 6:5 и затвори сета с сервис гейм на нула в своя полза за 7:5.

Първи сет
Гришо започна зле в първия сет с 0:40 на свой сервис, но все пак успя да спечели подаването си, а след това го затвърди и с първи пробив в мача за 2:0 гейма. След двамата продължиха да печелят подаванията си, а в петия гейм хърватинът имаше възможност за пробив, но не успя да го постигне. До края на сета началният удар на българина функционираше без грешка и той затвори частта при 6:3 в своя полза.