Академик Бултекс 99 загуби, но остана втори

13-05-2017 09:33 251 0

Академик Бултекс отстъпи с 83:80 (21:27, 18:15, 23:14, 21:25) на Рилски спортист в мач от последния, 27-ми кръг на Националната баскетболна лига. Въпреки едва втората си домакинска загуба от началото на сезона, пловдивският тим запази второто си място в редовния сезон, след като Балкан изненада третия Берое като гост със 79:64. С победата си пък самоковци си осигуриха четвъртото място и ще имат домакинско предимство в първия кръг на елиминациите, където ще срещнат тима на Балкан Ботевград. Пловдивчани останаха след Лукойл Академик и ще имат за съперник Черно море. Първият мач от четвъртфиналния плейоф срещу варненци е в четвъртък от 18 часа в зала Строител. ледва гостуване в морската столица, а при разменени победи - отново домакинство на Академик Бултекс 99. Играе се до 2 победи от 3 мача. Второто място дава домакинско предимство на студентите и евентуалния полуфинал срещу победителя от двойката Берое - Спартак Пл.

Мачът с Рилски премина при много обрати. Академик изигра силна първа четвърт, в която наниза 6 тройки. Постепенно гостите се съвзеха и поизравниха играта и резултата, като на побивката аансът на пловдивския тим бе само 3 точки. Рилецо обърна нещата в третата четвърт, в която стигна до аванс от 7 точки. В четвъртата Академик се върна в мача и дори поведе с 2 точки, но в края нервите на гостите се оказаха по-здрави. Домакините загубиха борбата под коша в защита и това бе една от причините за загубата им. Отделно стрелбата им не вървеше, като се изключи първата и последната четвърт, а и след лошото за тях начало Рилски коригира играта си в защита.

Над всички за Академик Бултекс 99 бе Джордан Семпъл с 31 точки и 17 борби. Васил Бачев наниза 16, а Шакир Смит има 13. Силно игра и Оскар Белфийлд, който се отчете с 8 точки и 14 асистенции. Ди Джей Шелтън завърши са дабъл-дабъл за Рилски спортист със своите 22 точки и 13 борби. Капитанът Йордан Бозов добави 16 точки, с 14 е Еван Бруинсма, а 10 вкара Николай Стоянов.

В последния мач за вечерта Спартак Плевен надигра като домакин Черно море Тича с 88:77.