Ботев разгроми Берое при U15

13-05-2017 09:33 229 0

Ботев разгроми с 4:1  Берое в дербито от 17-ия кръг на Югоизточната елитна група до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "зелените" в Стара Загора. През първата част играта бе сравнително равностойна, но след почивката момчетата на Иван Гешев прегазиха своя съперник и освен отбелязаните четири гола изпуснаха още редица положения.

Срещата стартира лошо за "жълто-черните" и още в 8-ата минута домакините откриха резултата. Георги Маджаров пусна към Никола Маринов, който от своя страна намери Христо Пенев в наказателното поле, играчът на Берое залъга защитник и на празна врата се разписа за 1:0.

В 26-ата минута, в която резултатът бе изравнен. Атанас Стоименов центрира отлично отдясно, а Иво Казаков с прецизен удар в далечния ъгъл прати топката в гредата, след което тя влетя във вратата за 1:1. Малко преди края на първата част двамата пробваха подобна атака, но този път защитник изби пред главата на капитана.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на Ботев. "Жълто-черните" тотално прегазиха своя съперник и не му оставиха какъвто и да е шанс, като домакините не отправиха нито един опасен удар към вратата на Милко Баданов. В 41-ата минута "канарчетата" стигнаха до пълен обрат с доста комичен гол, след като топката бе изпратена към наказатленото поле на Берое, вратарят и защитник се сблъскаха и Атанас Стоименов необезпокояван овладя кълбото и го прати в опразнената врата за 1:2.  В 49-ата минута Атанас Стоименов и Иво Казаков за пореден път комбинираха по отличен начин и нападателят получи извеждащ пас от крилото, а останал очи в очи със стража пусна топката покрай него за 1:3.

Малко преди края непрестанните атаки на "канарчетата" доведоха до четвърти гол. Георги Трифонов пусна към Иво Казаков в наказателно поле, а капитанът с успореден на голлинията пас намери Антоан Колев и защитникът с удар от близка дистанция фиксира победното 1:4.