Марица се справи с Карнобат

13-05-2017 09:33 112 0

Марица победи с 1:0 Карнобат в мач от 26-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група.

В 6-та минута Рангел Игнатов опита да изведе своите напред с прехвърлящ удар, но топката като по чудо не влезе във вратата на гостите. Малко по-късно Георги Арабаджиев нахлу отдясно и стреля, но Роман Васенев улови топката.

Пет минути преди края на полувремето Георги Бинев от гостите можеше да открие, след като бе изведен зад отбраната на “Марица”, но не успя да нанесе добър удар. В 42-та минута Димитър Юруков и Самер Алхусехн се озоваха на метри пред гол линията и Юруков чукна топката във вратата на тима от Карнобат за 1:0.

В 56-та минута Илия Николов спаси сигурен гол в своята врата, след като успя да избие с една ръка далечен удар под горната греда. Пет минути по-късно Рангел Игнатов бе изведен срещу вратата на гостите, напредна и нанесе удар, но защитника до него успя да блокира изчиствайки в корнер.

В 86-та минута Николай Павлов пропусна ново сто процентово положение. Той бе изведен сам срещу стража на гостите Роман Васенев, който някак си успя да избие удара на играча в жълто-син екип.

Марица” - ОФК “Карнобат” 1:0

1:0 Димитър Юруков 42

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Красимир Иванов - капитан, Даниел Спасов, Георги Арабаджиев (Николай Павлов), Борислав Караматев, Димитър Юруков, Рангел Игнатов (Христо Янчев), Иван Гендов (Димитър Хубинов). Ст.треньор: Стоян Димитров
Карнобат: Роман Васенев, Диян Лефтеров, Димитър Попов, Ясен Тузаков, Пламен Димитров, Димитър Петров, Яни Николов (Митко Митев), Живко Димов, Георги Калоянов, Георги Бинев, Ангел Лазаров (Мартин Иванов). Ст.треньор: Владимир Вълчев.
Жълти картони: Димитър Попов (ОФК “Карнобат”)
Съдийска бригада: Гл.съдия: Николай Николов с асистенти Иван Николов и Кристина Станчева и тримата от Хасково. 4-ти съдия: Иван Ненчев – Пловдив. Делегат: Петър Андреев – Хасково.

Марица (Пловдив) - Карноба 1:0 (1:0)
Евроколеж (Пловдив) - Елхово (Елхово) 3:0 (0:0)

16. Любимец (Любимец) 26 7 5 14 32:58 26
17. Миньор (Раднево) 26 6 5 15 23:51 23
18. Елхово (Елхово) 26 4 3 19 25:60 15