Ральо Кмета превзе Кремъл с голов пас

13-05-2017 09:33 562 0

Ветераните на Марица стартираха с убедителен успех участието си на силния международен турнир в Анталия, Турция. Жълто-сините победиха с 5:0 “Телеволе” с 5:0 в първа среща от група “А” на турнира.

Двубоите се играят в две полувремена по 25 минути. През първата част Веселин Тосев изведе Марица напред с гол в 10-та минута, а в 24-та Михаил Бекяров удвои след пас на Ральо Ралев.

Втората част жълто-сините отбелязаха още три безответни гола. Първо Веселин Тосев направи резултата класически със своя втори гол в мача, а в 32-та минута Шенол Шерифов добави нов гол в сметката на Марица, след комбинация с Ралев. В 47-та минута Румен Христов-Ромарио оформи крайното 5:0.

Утре следват нови два двубоя за пловдивчани в група “А”. В 9 часа съперник ще бъде “Невшекир-Кападокия”, а в късния следобед, от 19 часа, Марица среща “Афтон Шухут”.

След края на днешната програма на турнира целия състав на Марица и присъстващите дами, подкрепящи тима, заедно отпразнуваха в ресторанта на Кремлин хотел 41-я рожден ден на Емил Кръстанов - Джамбата. Честит празник, с пожелания за здраве и много щастливи моменти!

Междувременно днес ЗС на БФС - Пловдив обяви официално, че двубоят от поредния кръг в “Б” ОФГ - запад между “Марица” (Цалапица) и “Марица”-2 (Пловдив) е отложена. Причина за това е участието на голяма част от футболистите на тима в турнира в Анталия.

“Марица”-ветерани, състав: Георги Александров, Димитър Шишков, Павел Христов, Георги Рекин, Владимир Костадинов, Благой Смиленов, Йордан Гълев, Ральо Ралев, Шенол Шерифов, Веселин Тосев, Михаил Бекяров. Резерви: Румен Христов-Ромарио, Георги Игнатов, Йовчо Тодоров, Ангел Бекяров, Емил Кръстанов.