Ботев шампион при младшата!

13-05-2017 09:33 1076 0

Отборът на Ботев от набор 2001 г. е тазгодишният носител на Купата на БФС. Момчетата на треньора Стефан Стоянов грабнаха трети пореден трофей, след като спечелиха изключително драматичен финал на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица. Канарчетата победиха Левски след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, като двата тима си размениха по едно полувреме. Първо Иван Василев даде заслужен аванс на "жълто-черните" в края на първата част, а след почивката, когато столичани бяха по-добри, резервата Гален Ненов възстанови равенството.

Двата тима пропуснаха чисти положения до последната 80-ата минута, но голове не паднаха и се стигна до рулетката на дузпите, където драмата бе пълна. Ботев пропусна два пъти, а Левски три от пет опита, като двамата вратари хванаха дузпи, а два пъти и гредите им помогнаха. Стражът на "канарчетата" Марио Усков се превърна в герой, тъй като отрази решаващото изпълнение на Стефан Иванов и донесе Купата на юношите, водени от Стефан Стоянов.

Така, както преди две години във финала за Купата между тези два отбора, ликуващият бе Ботев. През 2015 година във Велинград талантите на Ботев спечелиха заслужено с 2:0, докато днес и късметът бе на тяхна страна.