Ботев и Локо започнаха с успех при U15

00-00-0000 00:00 337 0

Локомотив и Ботев постигнаха победи в първия кръг след подновяването на сезона в Елитната група до 15 години. Канарчетата постигнаха убедителен успех с 4:1 при гостуването си на Бургас-Спорт. Двубоят се игра на стадиона в Камено, където до неотдавна въртяха бухалки по време на футболни срещи фолк певецът Найден Милков и бившият щангист Румен Теодосиев. Въпреки разгромния резултат победата за „канарчетата“ не дойде никак лесно. Момчетата на Иван Гешев изиграха слаба първа част, но след почивката вдигнаха оборотите и се поздравиха с крайния успех. Домакините успяха да открият резултата, но в средата на първата част Петър Итов изравни. Второто полувреме стартира с няколко положения за „жълто-черните“, а в заключителните 20 минути те вкараха три бързи гола, дело на Мартин Иванов, Иво Казаков и Георги Трифонов.
Локомотив също постигна важна победа с 1:0 над Черноморец. Единственото попадение реализира Ивайло Кръстев в края на първото полувреме. След този успех момчетата на треньора Георги Недевски продължават битката за първото място в своята група. Те са в момента на втора позиция във временното класиране с актив от 27 точки.

Родените през 2001-ва футболисти на Локомотив Пловдив постигнаха лесна победа с 5:0 срещу Реал Пловдив. Двубоят се игра на Лаута и бе част от първенството при 16-ките. Хеттрик за черно-белите реализира Филип Колев, а по веднъж се разписаха Златан Христев и Николай Колев.