Локо взе дербито при младшата

Срамна загуба на "Ботев" в Монтана
00-00-0000 00:00 832 0

Локомотив спечели дербито срещу Ботев 2002 в Елитната група до 17 години. Домакините имаха възможност да открият в началото, когато Атанас Павлов удари греда още в първата минута.
Локо реши изхода с два бързи гола в началото на второто полувреме. Точни за тима на Христо Телкийски бяха Желязко Калинов и Петър Шопов.
Голямата изненада обаче стана в Коматево. Домакините от "Ботев" допуснаха изненадващо поражение от Монтана. Някои от основните играчи на канарчетата, сред които Кристиан Добрев и Слави Шопов, получиха почивка след тежкия полуфинал за Купата на БФС, който играха през седмицата срещу Лудогорец при набор 2001.
Монтана поведе след 9 минути игра. Тодор Горанов от центъра прати топката към вратата на домакините, тя тупна пред Рангел Рангелов и влезе в мрежата. До края на полувремето Даниел Иванов на два пъти пропусна да изравни.
За Монтана пропуск пред вратата на Ботев направи Мирослав Манев.
В 52-ата минута гостите удвоиха авана си. Мартин Димитров засече с глава центриране отдясно за 2:0. Малко по-късно голмайсторът не успя да вкара трети гол за своя отбор. В 62-ата минута домакините намалиха. Алкан Местанджиков се разписа след разбъркване в наказателното поле на гостите. Последва щурм от страна на жълто-черните, но той не доведе дори до изравняване.