Марица отсрами Пловдив с 8:0 над Верея ВИДЕО

00-00-0000 00:00 385 0

Отборът на Марица отсрами пловдивския футбол този уикнед с унищожителна победа 8:0 над Верея - 2. С две попадения за кършиякалии се отличи привлеченият от Ботев нападатеб Рангел Игнатов. Венцислав Гюзелев и Иван Гендов добавиха също по два гола, а по веднъж се разписаха Самер Алхусеин и Борислав Караматев. Жълто-сините с този успех се утвърдиха на лидерската позиция в Югоизточната В група. За гостите игра бившия защитник на канарчетата Костадин Стоянов. Бившият национал бе неузнаваем с муджахидинска брада и се подвизаваше като нападател, но не отправи нито един удар към противниковата врата.
„Асеновец“ победи „Борислав“ (Първомай) в драматичен мач от първия за пролетния дял 18-ти кръг в Трета лига.
Двубоят започна добре за първомайци. Точно 160 секунди с екипа на „Борислав“ бяха нужни на централния нападател Андрей Атанасов за открие головата си сметка за първомайския тим. След центриране от ъглов удар на бившия състезател на „Асеновец“ Шаби Османов, Атанасов с глава прати топката в горния ъгъл на асеновградската врата.Само за 120 секунди през втората част обаче домакините вкараха два гола и стигнаха до успеха.

С домакинска загуба стартира пролетния сезон тима на Евроколеж. Колежани паднаха с 0:1 от Загорец на клубната си база. Двубоят беше равностоен, но през втората част гостите се възползваха от грешка на домакините при центриране от фаул и вкара победния гол в 65 минута.

С голове на Димитър Джонджуров – Джонито , Станимир Ковачев , Борислав Хаджиев Куклен би с 3:0 Елхово като гост. В друг мач от кръга „Гигант“ (Съединение) загуби при гостуването си на заемащия последно място в класирането „Миньор“ (Раднево) с 1:0. „Гигант“ заема незавидното 14-то място със 17 точки, едва на 3 точки от „червената зона“.