Ботев с класика над Славия при набор 2005

00-00-0000 00:00 128 0

Ботев постигна убедителна победа с 3:0 над Славия в първия си мач на Балканика къп при набор 2005. Двубоят се игра на терена в село Лебница и бе дебютен за "жълто-черните" на турнира.

Още в 5-ата минута момчетата на Георги Андонов откриха резултата. Валентин Иванов получи топката по левия фланг, напредна и с плътен удар матира вратаря за 1:0.

Само 3 минути по-късно преднината на пловдивчани стана два гола. Мартин Драганов бе изведен зад защитата на "белите" и стреля, ударът му бе отразен от стража, но последва добавка на нападателя, който този път не пропусна - 2:0.

В следващите минути двата тима си размениха положения, а със стабилни изяви под рамката на вратата на Ботев се отчете Алекс Божев.

Началните минути след почивката преминаха под натиск на Славия, но столичани не сътвориха нищо сериозно пред вратата на "канарчетата". В 40-ата минута Лазар Загорлиев уби интригата, след като прати кълбото в мрежата от няколко метра.